Wiercenie studni głebinowych

POLKOP

,

Kilka ciekawostek

Wybór miejsca na studnie (przepisy)

Jeśli jesteśmy zdecydowani na wykonanie studni należy wstępnie zaplanować jej lokalizację. Przepisy mówią następująco: 5m od granicy działki (wyjątkiem jest studnia wspólna na granicy dwóch działek) 15m od zbiornika na nieczystości (szamba) 30m od rozsączalnika przydomowej oczyszczalni ścieków 7,5m od osi przydrożnego rowu 15m od budynku inwentarskiego

Naszym priorytetem jest świadczenie usług najwyższej jakości przy użyciu najlepszych komponentów, zawsze dobierając najbardziej ekonomiczne rozwiązania dla naszych klientów.

O nas

Od 11 lat zajmujemy się wierceniem studni głębinowych . Cechuje nas solidność w wykonywanych pracach oraz konkurencyjne ceny.

Podczas wstępnych oględzin określamy zakres robót , wyznaczamy miejsce wiercenia oraz podajemy składowe ceny wpływające na opłatę końcową za wykonane usługi.

Obszar naszego działania obejmuje powiat lwówecki oraz jeleniogórski , jeśli mieszkasz w okolicy chętnie Ci pomożemy

Obok przedstawiamy standardowy schemat odwiertu względem domu do którego dostarczamy wodę

Wiercenie studni

Studnia wiercona jest to bardzo głęboki otwór o małej średnicy wykonany w ziemi i zabezpieczony na całej długości ścianką z rur tworzącą przewód, którym podnosi się wodę czerpaną z głębi ziemi. Zasadniczą czynnością przy budowie studni głębinowych jest wiercenie, które realizujemy najczęściej przy pomocy odpowiednio dobranej metody, najczęściej metody płuczkowej. Wiercenie studni głębinowej polega na kruszeniu

i wydobywaniu kolejnych warstw gruntu, z otworu na powierzchnię, przy jednoczesnym wprowadzaniu rur okładzinowych do otworu.

Celem sprawdzenia działania studni, określenia stopnia jej wydajności oraz sprawdzenia poprawności założenia filtra, powinno zostać przeprowadzone próbne pompowanie. Zadaniem pompowania próbnego jest ustalenie poziomu zwierciadła wody oraz oczyszczenie studni z części piasków i mułów w tracie pompowania. Próbne pompowanie trwa najczęściej od kilku do kilkunastu godzin.

Zapewniamy optymalny wybór pompy spośród wielu produktów uznanych polskich producentów

Kontakt

Fabin Radosław

ul. Zwycięzców 5

59-600 Lwówek Śląski

Projekt

& Wykonanie