Cała Polska świętuje 90-lecie Gdyni! Wyjątkowa impreza urodzinowa rusza

18 czerwca o godz. 17.00 równocześnie w 90 kinach.


Obejrzyj z nami miłosno-przygodową historię "Zew Morza" (1927) - jeden

z najciekawszych filmów niemego kina, ze skomponowaną współcześnie muzyką Krzesimira Dębskiego. Pokaz odbędzie się równocześnie w 90 wybranych miejscach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Sieci Kino za Rogiem oraz Pracowni Filmoteki Szkolnej. Sprawdź, do którego kina masz najbliżej.


Po filmie – na żywo z Gdyni – transmisja losowania specjalnych nagród dla widzów, w tym dwóch dwuosobowych zaproszeń na wrześniowy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Zwycięzcom zapewniamy dojazd, nocleg, wyżywienie oraz akredytację na wszystkie wydarzenia FFG.


Laureaci konkursu zostaną także głównymi bohaterami filmowej relacji o ich wizycie w stolicy polskiego kina. Dla pozostałych uczestników wydarzenia Zew Gdyni kina przygotowały dodatkowe atrakcje.


Chcesz wziąć udział w konkursie? Zobacz, jakie to proste!

Wygraj 7-dniowy pobyt na Festiwalu Filmowym!

Wybierz kino

Sprawdź, do którego kina masz najbliżej na Zew Gdyni

90 lat Gdyni

Daj się zaprosić!

Historia miasta to również historia ludzi, którzy budowali je po wojnie. I tych, którzy w grudniu 1970 roku zbuntowali się przeciwko ówczesnym władzom, a w sierpniu 1980 roku dali Polakom nadzieję na wolność i demokrację.


Dziś Gdynia to miasto, w którym znakomicie się mieszka, uczy, pracuje i wypoczywa. A także miasto, któremu najróżniejszych imprez można tylko pozazdrościć: regaty żeglarskie i zawody Ironman, festiwal teatrów, kultury etnicznej, bluesa i jazzu,

no i przede wszystkim festiwal, dzięki któremu Gdynia zyskała miano stolicy polskiego filmu – Festiwal Filmowy w Gdyni.


90. urodziny miasta są okazją do wspólnego świętowania, w które projekt „Zew Gdyni. Daj się zaprosić na Festiwal!"

znakomicie się wpisuje.


90 lat i wciąż młoda – taka jest właśnie Gdynia. Miasto powstałe z marzeń i wielkiego trudu, synonim polskiego romantyzmu i polskiej przedsiębiorczości. Budowali ją i tworzyli jej tożsamość ci, którzy mieszkali tu od dawna, i ci, którzy przyjechali budować port, a potem pokochali to miejsce i osiedlili się tu na stałe.

Zew morza


Był rok 1927. W państwie, które od niespełna roku rozpoczęło na serio budować flotę morską i rozbudowywać własny port, jeden z najlepszych reżyserów tamtych czasów Henryk Szaro nakręcił film Zew morza.

Scenariusz napisał Stefan Kiedrzyński, a zdjęcia – kręcone m.in. w gdyńskich plenerach – zrealizował wybitny operator Seweryn Steinwurzel. Za ich sprawą – a także dzięki znakomitej obsadzie (Maria Malicka, Nora Ney, Jerzy Marr) – "Zew morza" był skazany na sukces. Jeszcze parę takich filmów – pisali krytycy - a uprzedzenie do polskiej produkcji filmowej minie bezpowrotnie…


Dziś, choć bezpowrotnie minęło kino nieme, a wraz z nim jego wielkie gwiazdy, wciąż zachwycają znakomite zdjęcia morskie Steinwurzela oraz uroda pierwszych jednostek polskiej marynarki.


Miłość do morza i do pięknej panienki z dworu, przemytnicy i porywacze, mrożące krew w żyłach przygody i brawurowe pościgi – a wszystko to w filmie, o którym po premierze pisano: Pokazano nam film naprawdę morski i naprawdę interesujący.

Jak wziąć udział w konkursie?

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, wybierz kino, w którym chciałbyś wziąć udział

w konkursie. Wstęp jest wolny.

Chcesz wiedzieć więcej? TU zapoznaj się z naszym Regulaminem Konkursu

Przyjdź do wybranego kina 18 czerwca. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 17:00, ale warto być chwilę wcześniej.

Poproś pracownika kina o zaproszenie

na "Zew Gdyni – daj się zaprosić

na Festiwal".

Wypełnij formularz na odwrocie zaproszenia. Upewnij się,

że wszystkie dane są poprawne

i że wyraziłeś/łaś zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Oddaj pracownikowi kina poprawnie wypełnione zaproszenie, aby mogło ono wziąć udział w losowaniu nagród

po filmie.

Obejrzyj z nami Zew morza ze wspaniałą muzyką Krzesimira Dębskiego, specjalnie skomponowaną do cyfrowo odnowionej wersji filmu.

Sprawdź tutaj, jakie kina biorą udział

w wydarzeniu.

Zostań w kinie po filmie i obejrzyj na żywo transmisję z losowania nagród.

Kto wie, może właśnie na ciebie czeka dwuosobowe zaproszenie

na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni?

ORGANIZATOR

PARTNERZY WYDARZENIA

PATRONI MEDIALNI